Top
blog - kobieta alfa
Styl na siłowni

Styl na siłowni

Pierwsze wiosenne promienie słońca pobudziły Was z pewnością do życia. 

Być może nakłoniły także do powrotu do aktywności fizycznej?

 

O bardzo pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na jakość naszego życia napisano już wiele opracowań, książek, dlatego nie będę ich kopiować :) Przypomnę jedynie o wspaniałym efekcie ubocznym, jakim jest wyrzut ENDORFINEK. :)

Każda kobieta luksusu aktywność fizyczną ma wbudowaną w grafik tygodniowy. PO PROSTU. Bez wyjątków.

To nie jest tylko "modne" czy "propagowane" - nie, to jest po prostu FAKT, podobnie jak dbanie o higienę osobistą. Minimalnie 2 razy w tygodniu i taka ilość absolutnie wystarczy, by podtrzymać lub poprawić sprawność. Typ aktywności zależy jedynie od upodobań indywidualnych, aktualnych potrzeb (można się wspaniale wyładować lub zrelaksować) oraz stanu zdrowia (np. wcześniejsze kontuzje).

Sport daje dodatkowo wspaniałą dodatkową możliwość ćwiczenia "ART OF SMALL TALK" i rozszerzania kręgu znajomych. Jak nawiązać rozmowę z nieznajomym - dowiesz się na szkoleniu. :)

 

Ponieważ decyzja o uprawianiu sportu jest decyzją świadomą, taki powinien być także wybór stroju i sprzętu.

Czym kierować się podczas selekcjonowania stroju ?

Najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo oczywiście. Tak, to także styl! Pamiętacie pewnie słynne memy o szpilkach na Kasprowym :P Strój i wyposażenie powinno być dobrane do typu sportu. Jeśli idziesz na zajęcia z jogi, to nie ubieraj się w dres - będzie Ci za gorąco i niepotrzebnie będzie krępował ruchy. Jeśli zdecydowałaś się na bieganie po lesie - pamiętaj o oddychających bluzkach, lekkiej oddychającej wiatrówce, a co najważniejsze, dobierz obuwie z amortyzacją. Dla bezpieczeństwa zaopatrz się minimum w gwizdek .

Siłownia - oczywiście polecam z trenerem, ponieważ większość z nas "zwykłe" przysiady wykonuje niepoprawnie. Strój powinien być wykonany z nowoczesnych tkanin, które możesz często prać. Każdy z elementów powinien być funkcjonalny. Stanik sportowy powinien być idealnie dobrany do rozmiaru - na podstawie obwodu. Drugim założeniem jest stopień podtrzymania biustu. Im większa dynamika ruchu, tym większy stopień.

Strój sportowy rządzi się własnymi trendami - siateczki, wysoka talia, kolorystyka.

Polecam prostotę - dobierz zestaw tak, by po prostu wszystko pasowało do siebie. Zestawy monochromatyczne idealnie ułatwiają pakowanie się w biegu. Z aspektu psychologii kolorów - potrzebujesz zastrzyku energii - wybierz czerwień. Chcesz się skupić - wybierz chłodny, blady róż lub szarości.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Monika Nauwelaeres

Zapisz się na  newsletter i otrzymuj sprawdzone porady!

Otrzymasz newsletter o tym jak być Kobietą Alfa w swoim życiu.

adres email